Forum Informatyka Zaocznie Strona Główna Informatyka Zaocznie
dla studentów studiów inżynierskich WSH RADOM
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

laborka z ćw 1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Informatyka Zaocznie Strona Główna -> Podstawy elektroniki i miernictwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mario74
gaduła


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 23
Skąd: Świerże Górne

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 13:20    Temat postu: laborka z ćw 1 Odpowiedz z cytatem

Witam.
Może ma ktoś sprawozdanie z ćw 1 pomiary pośrednie i bezpośrednie w wersji elektronicznej ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Lis 09, 2010 13:20    Temat postu:

Powrót do góry
monika
Pomocnik


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 122
Skąd: Zajezierze

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś pomysł jak to zrobić? Pierwsza cześć, czyli pomiary bezpośrednie to jest właściwie to co robiliśmy w zeszłym roku. Wystarczy mała modyfikacja tamtego zadania. A czy ktoś ma pomysł co trzeba obliczyć przy pomiarach bezpośrednich?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mario74
gaduła


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 23
Skąd: Świerże Górne

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 23:21    Temat postu: pomiary posrednie Odpowiedz z cytatem

No właśnie.
My też utknęliśmy na posrednich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johny357
gaduła


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Wólka Kożuchowska

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema wszystkim, jeśli ktoś tu jeszcze jest, mam pytanko dotyczące pierwszego sprawozdania, jak obliczyć: R [kΩ], δ[%] w drugiej tabeli ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika
Pomocnik


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 122
Skąd: Zajezierze

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R liczymy ze wzoru R = U/I
a δ=kA*ZA/IA + kV*ZV/UV
gdzie kA to klasa amperomierza czyli dokładność z tabelki,
ZA to zakres amperomierza
IA - to konkretny pomiar natężenia
i tak samo
kV - klasa woltomierza
ZV - zakres woltomierza
UV - pomiar napięcia
Dla każdego pomiaru oddzielnie liczy się błąd. Ten wzór jest w instrukcji to drugiego ćwiczenia.
Ręki sobie nie dam uciąć że z dobrego wzoru korzystaliśmy, póki co jeszcze nam nie sprawdził sprawozdania ale powiedział ze na pewno będziemy mieć zaliczone.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johny357
gaduła


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Wólka Kożuchowska

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okey wielkie dzięki, zobaczę co mi z tego wyjdzie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zavylon
gaduła


Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 29

PostWysłany: Sro Mar 30, 2022 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dnes mnoho mužů má problémy s parazity v těle. Pokud chcete tento problém vyřešit, ale nevíte, jak ho vyřešit, doporučuji koupit antabuse tento lék vám ušetří a pomůže vám vyřešit mnoho problémů.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Reklama






Wysłany: Sro Mar 30, 2022 11:15    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Informatyka Zaocznie Strona Główna -> Podstawy elektroniki i miernictwa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Informatyka Zaocznie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group