| Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
| Autor |
Wiadomość |
Mario74 gaduła
Dołączył: 21 Lis 2009 Posty: 23 Skąd: Świerże Górne
|
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 13:20 Temat postu: laborka z ćw 1 |
|
|
Witam.
Może ma ktoś sprawozdanie z ćw 1 pomiary pośrednie i bezpośrednie w wersji elektronicznej ? |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 13:20 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
monika Pomocnik
Dołączył: 22 Lis 2009 Posty: 122 Skąd: Zajezierze
|
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 19:22 Temat postu: |
|
|
| A ma ktoś pomysł jak to zrobić? Pierwsza cześć, czyli pomiary bezpośrednie to jest właściwie to co robiliśmy w zeszłym roku. Wystarczy mała modyfikacja tamtego zadania. A czy ktoś ma pomysł co trzeba obliczyć przy pomiarach bezpośrednich? |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Mario74 gaduła
Dołączył: 21 Lis 2009 Posty: 23 Skąd: Świerże Górne
|
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 23:21 Temat postu: pomiary posrednie |
|
|
No właśnie.
My też utknęliśmy na posrednich |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Johny357 gaduła
Dołączył: 24 Lis 2009 Posty: 51 Skąd: Wólka Kożuchowska
|
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 14:28 Temat postu: |
|
|
| Siema wszystkim, jeśli ktoś tu jeszcze jest, mam pytanko dotyczące pierwszego sprawozdania, jak obliczyć: R [kΩ], δ[%] w drugiej tabeli ? |
|
| Powrót do góry |
|
 |
monika Pomocnik
Dołączył: 22 Lis 2009 Posty: 122 Skąd: Zajezierze
|
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 15:15 Temat postu: |
|
|
R liczymy ze wzoru R = U/I
a δ=kA*ZA/IA + kV*ZV/UV
gdzie kA to klasa amperomierza czyli dokładność z tabelki,
ZA to zakres amperomierza
IA - to konkretny pomiar natężenia
i tak samo
kV - klasa woltomierza
ZV - zakres woltomierza
UV - pomiar napięcia
Dla każdego pomiaru oddzielnie liczy się błąd. Ten wzór jest w instrukcji to drugiego ćwiczenia.
Ręki sobie nie dam uciąć że z dobrego wzoru korzystaliśmy, póki co jeszcze nam nie sprawdził sprawozdania ale powiedział ze na pewno będziemy mieć zaliczone.
Pozdrawiam |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Johny357 gaduła
Dołączył: 24 Lis 2009 Posty: 51 Skąd: Wólka Kożuchowska
|
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 16:23 Temat postu: |
|
|
Okey wielkie dzięki, zobaczę co mi z tego wyjdzie.  |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Zavylon gaduła
Dołączył: 21 Paź 2020 Posty: 29
|
Wysłany: Sro Mar 30, 2022 11:15 Temat postu: |
|
|
| Dnes mnoho mužů má problémy s parazity v těle. Pokud chcete tento problém vyřešit, ale nevíte, jak ho vyřešit, doporučuji koupit antabuse tento lék vám ušetří a pomůže vám vyřešit mnoho problémů. |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Sro Mar 30, 2022 11:15 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
|